Şartlar & Koşullar

  • terapiglobal’e üye olabilmeniz için aşağıdaki uzmanlık alanlarından birine sahip olmanız gerekmektedir;

Psikologlar için üniversitelerin fen-edebiyat ya da iktisadi-idari ve sosyal bilimler fakültelerinin psikoloji bölümlerinden lisans eğitimini tamamlamış veya yüksek lisansını psikolojinin alt dallarının birinde yapmış olma şartı aranır.

Özel eğitim uzmanları için üniversitelerin zihinsel engelliler öğretmenliğinden mezun olma ya da yüksek lisanslarını özel eğitim veya zihinsel engelliler öğretmenliği alanında tamamlamış olma şartı aranır.

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik uzmanları için üniversitelerin pdr bölümünden mezun olmuş olma ya da yüksek lisansını pdr alanında tamamlamış olma şartı aranır.

Dil ve konuşma terapistleri için Anadolu Üniversitesi’nde “Dil ve Konuşma Terapistliği Anabilim Dalında” yüksek lisans ve/veya doktora düzeyinde eğitim görmüş olma şartı aranır. Odyoloji mezunu uzmanlar da dil ve konuşma terapisti olarak sistemde yer alırlar.

  • Üye ol formunda istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlanız beklenir.
  • Üye olan kişiler yukarıdaki uzmanlıklardan birine sahip olduğunu peşinen kabul eder.
  • Üyelik esnasında uzmanların diplomalarını sistem yöneticileri ile paylaşmaları zorunludur.
  • Uzaktan eğitim alarak mezun olan kişilerin denklik belgelerini temin etmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde terapiglobal üyeliği sonlandırma hakkına sahiptir.