Bu etkinlik gerçekleşti, kaçırdığınız için üzgünüz.

ÇOCUKLARA TACİZDEN KORUNMA YÖNTEMLERİNİN ÖĞRETİLMESİ

Başlangıç
 • 20
 • Ocak

  Cumartesi

 • 11:00

Bitiş
 • 20
 • Ocak

  Cumartesi

 • 13:00

 • Etkinlik Yeri:
 • Etkinliği Bildiren: Dilan Yenice
 • Etkinlik Ücreti: 100 TL
 • Yetkili İrtibat: 08503466826/ info@terapiglobal.com
 • Etkinliği Paylaş :
ÇOCUKLARA TACİZDEN KORUNMA YÖNTEMLERİNİN ÖĞRETİLMESİ

Taciz ve cinsel istismara en açık gruplar engelliler ve çocuklardır. Çünkü kolay kandırılabilir, tehdit edilerek susturulabilirler. Aynı zamanda toplumumuzda maalesef tabu olan cinsellik konuları bireylere anlatılmadığı için deneyimledikleri olayın ne olduğunu bilemezler. Hoşlarına gitmeyen bir durum söz konusudur ama korktuklarından anlatamazlar.

Bütün bu nedenlerden yola çıkarak toplumu değiştirmenin zor olduğunu ama ailelere ve çocuklarımıza farkındalık kazandırabileceğimizi biliyoruz. Aileler olarak çocuklarımızı her ne kadar yanlarındayken koruyabilsek de okulda, oyun alanlarında, tuvaletlerde yalnızlar. Siz de çocuğunuza hayatını kolaylaştıracak bir armağan verin, tacizden korunmayı öğretin.

Yaş Grubu: 8-12 yaş

Kontenjan: 30 kişi

EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

Çocuklarla tanışma

Hoşuma gider, hoşuma gitmez etkinliği

Minuetto tekniği

Dokunmak ve dokunulmak

Hangi davranış doğru hangisi yanlış?

Okul, park, spor merkezi gibi kamuya açık alanlarda nelere dikkat etmeliyim?

Olası bir taciz durumunda ne yapmalıyım?

Yardım çağrısı

Kime güvenebilirim?

Not: Eğitime başlamadan önce ailelere eğitim ile ilgili 20 dakika kadar bilgi verilecektir. Eğitime sonradan çocuklarla devam edilecektir.

Eğitim Ücreti: 100 tl

Eğitimin Süresi: 2 saat

Önkayıt için formu doldurunuz.

ÜCRETİN YATIRILACAĞI HESAP BİLGİLERİ:

Kredi Kartı ile ödeme yapmak için tıklayın!

Finansbank

Özman Danışmanlık ve Web Hizmetleri Ltd. Şti.

İBAN: TR93 0011 1000 0000 0061 9336 25

Hesap No: 61933625

Şube Adı: Çarşı Kadıköy

Şube Kodu: 1124

Açıklama Kısmına (Ad, Soyad bilgisi ile çocuk eğitimi yazarak info@terapiglobal.com adresine bilgilendirme maili atmanızı rica ederiz.)

EĞİTMENLER

Uzman Psikolog Dilan Yenice

Dilan Yenice Bilkent Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlığını almıştır. 2010 yılından beri engelli ve çocuk grupları ile çalışmaktadır. 2 sene boyunca down sendromlu yetişkinlerle cinsellik ve istismardan korunma yöntemlerini çalışmış, sosyal yaşama hazırlama eğitimleri vermiştir. terapiglobal’in kurucularından olan Dilan Yenice çalışmalarına burada devam etmektedir. Dünya Çocukları Derneği yönetim kurulu üyesidir.

Psikolog Mehmet Emin Mansurgüler

M. Emin Mansurgüler Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Çocuklarla ilgili gönüllü projelerde yer alırken, 3 seneyi aşkın zamandır engelli bireyleri yaşama hazırlama eğitmenliğini sürdürmektedir. Yaptığı çalışmalarda cinsel eğitim ve istismardan korunma eğitimleri önemli bir yere sahiptir. terapiglobal’in kurucularından biri olarak çalışmalarına burada da devam etmektedir. Dünya Çocukları Derneği yönetim kurulu üyesidir.